м. Тернопіль
вул. Коперніка 3
52-69-78

Швидкодія всіх SSD на SandForce 2000 може трохи зрости, якщо виробник оновить прошивку

За останній місяць випущено кілька оновлень прошивок SSD на контроллерах SandForce SF-2000, де списки змін схожі, а місцями просто ідентичні. Вивчивши опису нововведень OCZ Agility 3 / Vertex 3 / RevoDrive 3 прошивка 2,22 , Kingston HyperX, KC100, V +200 501 прошивка і SanDisk Extreme SSD прошивки R201 можна виділити чотири загальних пункту: зростання швидкості запису, зростання ефективності TRIM, поліпшення Secure Erase, поліпшення режимів сну. Нагадаю, що однією зі складових успіху SandForce стало надання кінцевим виробникам еталонного дизайну SSD і еталонних прошивок. Виробники вільні використовувати їх без змін (наліпив своє ім’я та заощадивши) або вносити власні доробки і намагатися виділитися серед інших.

З усього цього випливає простий висновок. Нова еталонна прошивка LSI SandForce 2xxx існує і тільки від кінцевого виробника диска залежить, як скоро вона дійде до користувачів їх продукції і чи буде випущена взагалі.

Імовірно в нових прошивках трохи збільшиться швидкість випадкового запису. Для тестування швидкодії SSD до і після перепрошивки можна використовувати безкоштовний тестовий пакет ATTO Disk Benchmark або простіший AS SSD Benchmark . Але так як зростання швидкодії невеликий, для достовірних результатів треба проводити вимірювання на «свіжому» диску. Тобто з усіма складнощами обнулення через Secure Erase з видаленням всіх даних – інакше зростання швидкодії може бути непомітний або навіть здаватися негативним.

Виходить гарна перевірка «тієї чи фірми куплений SSD». Чи з’явиться оновлена ​​прошивка швидко (як у випадку Kingston HyperX) або її будуть довго «вилизувати» і «нагородять» складною процедурою перепрошивки (OCZ Vertex 3)? Випустять чи її з великим запізненням або може бути не випустять зовсім?

Залишити коментар


Ваш коментар:

Ви повинні авторизуватись щоб додати коментар.