м. Тернопіль
вул. Коперніка 3
52-69-78

Ноутбуки на базі процесорів ARM мають великі перспективи на ринку мобільних ПК

Концепція ОС Windows на ARM (WOA), яка передбачає створення ноутбуків на базі процесорів з архітектурою ARM під керуванням операційної системи Microsoft, буде втілена в кінці 2012 року, але вже через півроку “вуа” стане “головним болем” для компаній, що займають домінуючі позиції в сегменті мобільних комп’ютерів сьогодні, вважають автори DigiTimes, посилаючись на промислові джерела.

Виробники мікросхем NVIDIA і Qualcomm приділяють багато уваги продуктивності своїх творінь, яка в поєднанні з традиційним для ARM низьким енергоспоживанням робить WOA серйозним конкурентом для платформ Intel і AMD. Потрібно зазначити, що основні постачальники ноутбуків в особі ASUS і Lenovo, вже готові підтримати реалізацію WOA на апаратному рівні, випустивши в 2013 році “пробні” моделі ноутбуків. Якщо експеримент виявиться вдалим, то в 2014-2015 роках нас очікує “бум” подібних рішень.

Джерело зазначає, що на боці WOA низьке енергоспоживання і доступна вартість рішень, а основною проблемою стане програмна підтримка. У випадку, якщо ініціатива виробників ARM-процесорів і ноутбуків на їх основі буде підтримана достатньою кількістю різноманітного і необхідного ПЗ, WOA має шанси стати другою за поширеністю платформою для мобільних комп’ютерів, поступаючись тільки рішенням Intel.

Залишити коментар


Ваш коментар:

Ви повинні авторизуватись щоб додати коментар.