м. Тернопіль
вул. Коперніка 3
52-69-78

Fusion-IO випустила SSD об’ємом 10 Тбайт

Серед твердотільних накопичувачів особливу нішу займають рішення, виконані в форматі карти розширення PCI Express: вони значно швидше за своїх побратимів, пропонують більший об’єм для зберігання інформації, але зважаючи на “привабливого” цінника, який нерідко складається з чотирьох-п’яти цифр, широкого розповсюдження такі SSD поки не отримали. Тим не менш, розвиток напрямку йде повним ходом і компанія Fusion-IO рапортує Про створення SSD об’ємом 10 Тбайт.

Карта розширення ioDrive Octal займає два слота, значний обсяг досягається за рахунок використання відразу восьми модулів з мікросхемами флеш-пам’яті типу MLC NAND. Продуктивність SSD вимірюється 1,3 мільйона операцій введення / виводу в секунду (з блоками по 512 байт), пропускна здатність досягає 6,7 Гбайт / с в операціях читання і до 3,9 Гбайт / с при записі. Попередня версія ioDrive Octal, обсяг якої дорівнював 5,12 терабайт, змогла продемонструвати результат на рівні 6,2 Гбайт / с (послідовне читання).

Пристрій знайде своє застосування в серверах або суперкомп’ютерних кластерах, що вимагають великий обсяг високошвидкісного сховища. Наприклад, модель сервера Supermicro SuperServer 6016GT-TF, яка має висоту всього 1U, зможе вмістити два ioDrive Octal , що забезпечить сукупний об’єм для зберігання даних, рівний 20 Тбайт. Стверджується, що при меншому займаному просторі, декілька накопичувачів ioDrive Octal порівнянні за можливостями з мережевими масивами флеш-пам’яті Violin Memory 3010. Використовувати такий накопичувач у “цивільних” ПК вирішаться тільки відчайдушні ентузіасти.

Залишити коментар


Ваш коментар:

Ви повинні авторизуватись щоб додати коментар.