м. Тернопіль
вул. Коперніка 3
52-69-78

Запасів жорстких дисків має вистачити на пару місяців

Існує думка, що найбільш чутливою до всякого роду потрясінь є саме роздріб країн СНГ, оскільки ціни на внутрішньому ринку мають властивість рости навіть від спалахів на Сонці, не кажучи вже про землетруси і повені на нашій рідній планеті. У випадку з останніми подіями в Таїланді вітчизняні продавці жорстких дисків теж виявилися чи не попереду планети всієї, оскільки станом на середину поточного тижня ціни виросли на 150%-250% , а по окремих позиціях спостерігався дефіцит.

Аналітичне агентство TrendForce вирішило оцінити масштаби лиха, і прийшов до висновку, що виробники комп’ютерів своєму розпорядженні запаси вінчестерів, яких вистачить в середньому на дві-чотири тижні. Якщо додати до цієї кількості ті жорсткі диски, які зберігаються на складах самих виробників HDD, загальні запаси збільшуються до обсягів, яких повинно вистачити на два з невеликим місяці. У Таїланді випускається близько 30% світового обсягу вінчестерів, і бізнес WD постраждав від повені найбільше – обсяги виробництва цієї компанії знизяться як мінімум на 60%.

На думку експертів TrendForce, виробники комп’ютерів благополучно протягнуть до грудня на існуючих запасах вінчестерів, а до кінця року попит впаде до такого рівня, що особливого дефіциту спостерігатися не буде, адже покупки комплектуючих і подарунків до Нового року зазвичай робляться завчасно. Це не означає, однак, що в роздробі ситуація з доступністю самих вінчестерів буде такою ж умовно благополучною, оскільки виробники HDD можуть віддавати пріоритет постачань на OEM-ринок, з яким їх пов’язують суворі контрактні зобов’язання. Деякі виробники комп’ютерів, тим часом, готуються використовувати в ряді моделей в якості заміни HDD твердотільні накопичувачі. Враховуючи різницю в ціні, напевно йдеться або про накопичувачах невеликого обсягу, або про моделі комп’ютерів верхньої цінової категорії. Як ситуація буде розвиватися після Нового року, прогнозувати складно, оскільки відновлення виробництва жорстких дисків може зажадати багато часу, а намічений на кінець січня Новий рік за “китайським календарем” може викликати стрибок попиту на комп’ютери у відповідному регіоні.

Залишити коментар


Ваш коментар:

Ви повинні авторизуватись щоб додати коментар.