м. Тернопіль
вул. Коперніка 3
52-69-78

Windows XP відзначає десятирічний ювілей

25 жовтня операційній системі Windows XP виповнилося десять років.  Саме в цей день в 2001 році стартували продажі програмної платформи, яка стала багато в чому революційною для свого часу і поступово завойовує переваги мільйонів користувачів у всьому світі.

З появою Windows XP змінився погляд на роботу з персональний комп’ютером – вона стала зрозумілішою, цікавішою, швидшою. Цілий ряд оригінальних функцій, новий інтерфейс, підтримка аудіоформатів, можливість простої роботи з фотографіями (XP вперше представила користувачам знайомий усім інтерфейс для передачі фотографій з камери на комп’ютер, щоб потім роздруковувати їх на принтері) визначили обличчя нової ОС Microsoft. Крім того, вона стала першою операційною системою архітектури NT, яка стала поставлятися тільки для установки на ПК, тобто в ролі клієнтської ОС, а всі серверні завдання вирішувала Windows Server.

Примітно, що в день свого ювілею легендарна ОС увійшла до складу експозиції залу обчислювальної техніки Політехнічного музею в Москві, в стінах якого 10 років тому проходило офіційний захід, присвячений запуску нової операційної системи.

Продажі комп’ютерів з передвстановленою Windows XP були припинені 22 жовтня 2010, 13 липня того ж року завершилася технічна підтримка цієї операційної системи з другим пакетом оновлень (SP2). Тим не менш, підтримка платформи з третім сервіс-паком (SP3) триватиме ще до 8 квітня 2014 року. У зв’язку із завершенням життєвого циклу Windows XP, Microsoft рекомендує як корпоративним, так і домашнім користувачам розглянути можливість поновлення своєї операційної системи до Windows 7.

Згідно з останніми статистичними даними StatCounter, частка Windows XP зараз становить 37,2%, а сама система віднедавна поступається лідерові ринку – операційній системі Windows 7, встановленої на 41,6% користувача ПК у світі.

Наступна операційна система компанії – Windows 8 – повинна, по завіреннях Microsoft, стати одним з найважливіших релізів в її історії і “змінити все”.Нова платформа вперше обзаведеться підтримкою архітектури ARM, отримає оптимізований для управління пальцями сенсорний інтерфейс Metro, інтегрований магазин додатків і інші нововведення.  Вихід Windows 8 очікується влітку 2012 року.

Залишити коментар


Ваш коментар:

Ви повинні авторизуватись щоб додати коментар.