м. Тернопіль
вул. Коперніка 3
52-69-78

Настільні процесори AMD FX покоління Бульдозер представлені офіційно

Спочатку компанія AMD планувала представити платформу Scorpius в червні, але в міру підготовки анонса з’ясувалося, що дебют процесорів у виконанні Socket AM3 + доведеться відкласти. Спочатку називалися терміни затримки від 60 до 100 днів, і в новинах не раз згадувалося 19 Вер. Як вірогідною дати анонса Замбезі, але в реальності все склалося інакше: у вересні компанія AMD оголосила про початок поставок родинних серверних процесорів Interlagos , які кінцеві споживачі все одно не побачать раніше четвертого кварталу, анонс же настільних процесорів Замбезі був призначений на 12 жовтня поточного року.

Майже за місяць до цього компанія AMD встигла подражнити оверклокерів демонстрацією значного розгінного потенціалу цих процесорів – правда, при використанні рідкого гелію і температур, близьких до абсолютного нуля. Зауважимо, що наявність вільного множника у кожного процесора серії FX компанія AMD вважає одним з беззаперечних переваг своїх продуктів над конкуруючими рішеннями Intel у виконанні LGA 1155.

Не будемо перераховувати, які надії пов’язували з процесорами у виконанні Socket AM3 + шанувальники продукції AMD і Intel, ясно лише одне, що від появи нової настільної платформи на ринку виграють ті й інші, оскільки конкуренція за гаманці споживачів загостриться. Залишилося донести до читача радісну звістку: сьогодні в 08-01 ранку за московським часом компанія AMD представила перші процесори у виконанні Socket AM3 +.

Архітектура процесорів Бульдозер вздовж і поперек вивчена задовго до їх появи на ринку а в рамках новини ми тільки перелічимо основні моменти, на яких загострює увагу сама AMD. Восьмиядерних версія Замбезі складається з чотирьох модулів двоядерних, на кристалі площею 315 кв.мм вдалося розмістити близько 2 млрд. транзисторів. На кожне з ядер доводиться по 128 Кб кеша даних першого рівня, кеш команд першого рівня об’ємом 256 Кб розділяється усередині модуля між двома ядрами. На кожен двоядерний модуль припадає по 2 Мб кеша другого рівня, а обсяг кешу третього рівня, який поділяється між усіма ядрами процесора, дорівнює 8 Мб. Процесори також підтримують два 72-розрядних каналу пам’яті, які працюють з модулями типу DDR3-1866. Кількість підтримуваних 16-розрядних ліній HyperTransport дорівнює чотирьом.

Асортимент процесорів FX ми вже вивчили завдяки неодноразовому згадки у новинах, так само як і їхні характеристики. Модель FX-B4150, як ми вже відзначали, призначена для великих OEM-замовлень, і вона буде випускатися так довго, як того вимагає попит. Решта процесори, як передбачається, з’являться у продажу до кінця року, але тільки чотири з них були офіційно представлені сьогодні.

Процесори Zambezi здатні збільшувати частоту всіх активних ядер на величину від 100 до 300 МГц, у разі неактивності половини ядер сукупний приріст частоти може досягати 200, 600 або 900 МГц.

Приємним сюрпризом стала вартість двох молодших процесорів сімейства: шестиядерного FX-6100 ($ 165) і чотирьохядерного FX-4100 ($ 115). Ціна останнього раніше взагалі не називалася, а ціна першого прогнозувалася на рівні $ 175.

Розпізнати процесори FX з вісьмома ядрами можна буде по коробці з перевагою чорного тла, процесори з шістьма ядрами будуть мати коробку з білим фоном. До питання комплектації цих процесорів системами охолодження різного типу ми ще повернемося пізніше, так само як не закривається і тема сумісності даних процесорів з материнськими платами різних виробників і різних поколінь.

Чіпи виробляються по 32-нанометровій технології, їх конструкція включає контроллер пам’яті DDR3-1866 і 1 Мб кеша другого рівня в розрахунку на ядро. Розблокований множник полегшує процес оверклокінгу; передбачена технологія автоматичного підвищення продуктивності Turbo Core. Інтегрованого графічного контролера у виробів FX-серії немає.

Поки представлено чотири моделі чіпів нового покоління: восьмиядерні FX-8150 і FX-8120, FX-6100 з шістьма ядрами, а також FX-4100 з чотирма ядрами. Ціна становить відповідно 245, 205, 165 і 115 доларів.

Флагман сімейства, FX-8150, функціонує на тактовій частоті 3,6 ГГц (до 4,2 ГГц в режимі «турбо»); максимальне значення розсіюваної теплової енергії (TDP) дорівнює 125 Вт. Номінальна частота процесора FX-8120 складає 3,1 ГГц, максимальна – 4,0 ГГц. Показник TDP – 125 Вт.

Чіп FX-6100 працює на тактовій частоті в 3,3 ГГц (3,9 ГГц до); максимальне значення розсіюваною теплової енергії одно 95 Вт. Нарешті, модель FX-4100 має частоту 3,6 ГГц (3,8 ГГц до) і величину TDP в 95 Вт.

Примітно, що чіпи FX-серії вже занесені в Книгу рекордів Гіннеса як «комп’ютерні процесори з найвищою тактовою частотою». Команді оверклокерів команди AMD-FX в ході експериментів з використанням системи охолодження з рідким гелієм при мінус 235 градусах Цельсія вдалося підвищити частоту чіпа FX-8150 до рекордних 8429 ГГц.

Залишити коментар


Ваш коментар:

Ви повинні авторизуватись щоб додати коментар.