м. Тернопіль
вул. Коперніка 3
52-69-78

Освоєння все більш тонких норм сповільниться на позначці 22 нм; а що буде далі?

У рамках зустрічі IEDM обговорювалось не тільки поява фабрик, розрахованих на пластини діаметром 450 мм. Було також висловлено думку, що закон Мура, у відповідності з яким вже не перше десятиріччя розвивається напівпровідникова галузь, після освоєння норм 22 нм не буде працювати, як раніше.

«Замедляется Чи освоєння все більш тонких норм? Поки що немає, але скоро почне, – сказав Крейг Сандер, віце-президент AMD з науково-дослідних розробок у галузі техпроцесу. – Ми наближаємося до фізичних межами (зменшення). Після цього темпи знизяться ».

Сандер також звернув увагу учасників на зростання витрат, що супроводжує прогрес в галузі технологій виробництва. В самом деле, загальна вартість розробки збільшується в 1,4 рази при переході до кожного наступного кроку технологічних норм, що постійно сужая коло компаній, які можуть дозволити собі такі витрати.

У чому фахівці бачать вихід з цієї ситуації? Зниження темпів освоєння нових норм у технологічному процесі може бути компенсувати збільшенням кількості інновацій. Образно кажучи, кількісний напрямок розвитку поступиться роль якісної, підвищивши значення інновацій. У зв’язку з цим були названі найбільш перспективні розробки, які можуть бути застосовані, якщо перехід до більш тонких нормам сповільниться. У список увійшли тривимірні структури з межслойнимі сполуками (thru-silicon via, TSV), вуглецеві нанотрубка, транзистор типу FinFET. Інтерес також представляє підвищення щільності зберігання NAND до чотирьох біт на комірку і інші розробки в області пам’яті.

Залишити коментар


Ваш коментар:

Ви повинні авторизуватись щоб додати коментар.