м. Тернопіль
вул. Коперніка 3
52-69-78

WWF: ІТ-індустрія, як і раніше, «Коптить»

Всесвітній фонд охорони дикої природи (World Wide Fund for Nature, WWF) та аналітична фірма Gartner запропонували двадцяти чотирьом великим ІТ-компаніям взяти участь у дослідженні, для оцінки  ефективності їх екологічних ініціатив.

Дослідження проходило в декількох напрямках. Перша група категорій оцінювала екологічність інфраструктури компаній та їх мереж поставок, друга – здатність фірм використовувати екологічні рішення як комерційний продукт.

З усіх учасників практично в кожній категорії досягали успіху лише Fujitsu, BT, HP та IBM. За твердженням Gartner, ці чотири компанії мають довгострокові плани щодо зниження власного негативного впливу на навколишнє середовище, а також за пропозицією іншим ІТ-підприємствам своїх екологічних рішень.

Такі компанії, як Wipro, Nortel, Verizon, China Mobile і Lenovo, навпаки, продемонстрували одні з найгірших результатів у всіх категоріях і відсутність яких-небудь планів по впровадженню «зеленої» продукції. Повна відсутність екологічної політики показав Google, а ініціативи Nortel, і Cisco були визнані занадто формальними.

Дослідження також продемонструвало, що лідери ІТ-індустрії не вкладаються в норми скорочення викидів парникових газів. Зокрема, «вуглеводний слід» Nokia, Google, Ericsson, Nortel, Cisco, SAP та Wipro перевищує всі відомі стандарти. Саме цей критерій аналітики Gartner вважають ключовим для екологічної політики. Тільки по завершенні дослідження Lenovo і Cisco поставили конкретні цілі в цьому напрямку.

Accenture, Acer, AT & T, Deutsche Telekom, EDS, Microsoft, Oracle, SUN та TCS відмовилися від участі в дослідженні і піддалися критиці за недостатню відкритість.

Віце-президент Gartner Саймон Мінгей зазначив незрілість ІТ-компаній у питаннях екології. За його словами, ні один з учасників дослідження не усвідомлює мінливих умов ринку. Мінгей також поскаржився на схильність деяких компаній, таких як Cisco і Dell, до дискусій екополітики при відсутності по-справжньому ефективних дій.

За словами консультанта Всесвітнього фонду дикої природи по глобальній політиці Денніса Палміна, ІТ-індустрії слід усвідомити, що екологічні заходи являють собою не повинність, а комерційну можливість.

Залишити коментар


Ваш коментар:

Ви повинні авторизуватись щоб додати коментар.