м. Тернопіль
вул. Коперніка 3
52-69-78

Кольоровий “електронний папір” на базі вуглецевих нанотрубок

Samsung Electronics в рамках виставки iMiD в Південній Кореї показала перший у світі кольоровий активний електроферичний дисплей, створений на базі вуглецевих нанотрубок.

У побуті електроферичні  дисплеї отримали назву “електронного паперу”, так як на їх базі створюються спеціальні рідери для комфортного читання.

Нагадаємо, що електронний папір (e-paper) являє собою технологію відображення інформації, яка розроблена для імітації звичайних чорнила на папері. На відміну від традиційних плоских рідкокристалічних дисплеїв, в яких використовується просвіт матриці для формування зображення, електронна папір формує зображення в відбитому світлі, як звичайний папір і може показувати текст та графіку досить довго, не споживаючи при цьому електрику і дозволяючи змінювати зображення в подальшому. У той же час, точки зображення повинні бути стабільне, та не змінювати колір при відсутності постійного напруги. Електронний папір була розроблений для подолання недоліків комп’ютерних моніторів. Наприклад, від підсвічування моніторів людське око сильно втомлюється, в той час як електронна папір відбиває світло, як звичайний друковану версію в лист. Кут огляду у нього більший, ніж у плоских рідкокристалічних дисплеїв.
В Samsung говорять, що до цього часу існували тільки технології для виробництва чорно-білого електронного паперу, тому сфера її використання була дуже обмежена. Тепер же створено 14,3-дюймовий демонстраційний пристрій на базі електронного паперу, що підтримує не тільки градації сірого а й інші кольори.
Новинка була розроблена у співпраці з компанією Unidym, яка створила найтонші прозорі вуглецеві нанотрубки.
У компанії Unidym розповіли, що кольорові електроферіческіе дисплеї мають декілька незаперечних переваг перед звичайними плазменнимі або ЖК-дисплеями. По-перше, вони значно тоньші та  легші, по-друге, вони споживають у рази менше електроенергії, по-третє, їх можна використовувати в будь-яких портативних пристроях. Крім того, такі дисплеї гнучкі і їх можна як завгодно трансформувати без небезпеки пошкодження.

Коментар (1)


Один коментар у “Кольоровий “електронний папір” на базі вуглецевих нанотрубок”

  1. Shur  | 

    Скоро всі будем читати такі газети… Навіть попу витерти не буде чим в разі чого :lol:

Ваш коментар:

Ви повинні авторизуватись щоб додати коментар.