м. Тернопіль
вул. Коперніка 3
52-69-78

Вибираємо ноутбук для студента чи школяра.

Студенти хочуть вчитися, але в сучаному світі без Пк тепер уже важко.  Декілька наївних питань на початку нового року.

1. Визначаємося з якою метою потрібний ноутбук.

Якщо  вдома є комп”ютер,  а ноутбук купується для того, щоб носити з собою для набору лекцій, рефератів,  скачування  на місці важливого матеріалу,  перекладу текстів, то  підійде простенька, нескладна машинка. Такий ноутбук можна купити до 650 $. Проте, якщо  ви хочете бачити в якості ноутбука  повноцінну альтернативу домашньому ПК, то прийдеться витратити круглу суму. Такі ноутбуки коштують значно дорожче, ніж класичі настільні системи.  Потужний процесор та графічна підсистема, великий об”єм вінчестера та оперативної памяті,  дасть змогу і погратися і   спробувати останні досягнення мультимедії.  Але за ваші гроші. Такі машинки уже коштують  1300 $,  а той більше.

2. Впаде не розібється чи не поломається ?

Ага саме так.. Ударостійких та водо-пиле непроникних ноутбуків зараз точно не з”явиться. Є звичайно спеціальні моделі для геологів, військових і т.п. з зміцненим та укріпленим корпусом. Але вартують вони дорожче 2500 $  і важать більше 5 кг.

Зараз виробники стараються випускати масові речі  по невеликій ціні. Ноути у нас стали масовою продукцією. А дешевий компютер не може бути ударостійким просто через недорогий пластик. Так звичайно часто виділяються моделі з металевими вставками, але це лише дизайнерські рішення на міцність вони не впливають. Так є моделі захищені від попадання вологи, від крапельок дощу вони захистяться.  Але очікувати, що після пролитої кави чи молока на клавіатуру все буде працювати, надіятися не варто.  Ударо-стійкість ноутбукам забезпечує вуглеволокно, але коштує воно солідно. Виготовляють такі ноутбуки тільки відомі бренди типу “Sony”,  але  це моделі бізнес класу з відповідною ціною.

3. Яка діагональ вам потрібна.

Якщо ноутбук більше потрібен для роботи поза домом то ідеально підійдуть ноутбуки з діагоналю 9-12 дюймів і відповідно масою до 1.5 кг. Якщо  замість стаціонарного компютера  то краще вибирати машинку з діагоналю 17-18 дюймів важать вони 3 кг і більше, звичайно на такій діагоналі краще буде дивитися відео. Також треба враховувати що сумка, зарядне, мінімальний набір також щось важить.

4. Як вводити інформацію ?

Як би не було, більшість клавіатур на ноутбуках не є зручними для набору великої кількості інформації,   тому на випадок дипломної чи курсової роботи варто мати в сумці клавіатуру та мишку. Випускаються спеціальні більш портативні моделі для ноутбуків.

5. Наявність портів.

А до телевізора “воно”  підключається ? Ноутбуки середнього класу мають зазвичай певний набір портів, який є достатньо обмежений . На ультра мобільних пристроях, як правило, їх майже немає. Тому часто густо треба докуповувати реплікатори чи карточки розширення.

За матеріалами NNM

Коментарів (2)


2 коментарів у “Вибираємо ноутбук для студента чи школяра.”

  1. Atmn  | 

    Здравствуйте, верстка блога почему то разъезжается в файрфоксе :( Может быть можно подправить?

  2. platok  | 

    да нормальная верстка!!Блог просто замечательный))

Ваш коментар:

Ви повинні авторизуватись щоб додати коментар.